Test Gallupa – poznaj swoje talenty i zacznij je rozwijać

Każdy z nas, ma jakiś talent, w którym jest lepszy od innych. Jednak nie każdy z nas, skupia się nad rozwojem tych talentów, które są dominujące. Możemy małpkę nauczyć pływać, jednak to we wspinaniu będzie niepokonana. Zaczynasz rozumieć, o co mi chodzi?

Test Gallupa – poznaj swoje mocne strony

Jest to metoda identyfikacji wrodzonych talentów, która została stworzona w Instytucie Gallupa. Opiera się ona na teorii 34 talentów, z których 5 jest dominujących.

Koszt wykonania takiego testu, wynosi $19.99 (pozwala nam poznać 5 dominujących talentów) i można go wykonać w języku polskim. Składa się on z 177 pytań. Na udzielenie odpowiedzi na każde pytanie mamy 20 sekund.

Jak wygląda przykładowe pytanie? 

Jak widzicie, na zdjęciu widnieją dwa pytania. Naszym zadaniem jest wybranie tej odpowiedzi, która jest bardziej z nami zgodna i tak przez kolejne 176 pytań.

Czy warto wykonać test Gallupa?

Według mnie, tak. Każdy z nas, potrafi sobie przypomnieć zajęcie, które wykonywał z przyjemnością. Chwile, które mogłyby trwać wiecznie. Konfucjusz kiedyś powiedział: „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu„. Zazwyczaj, dzieje się to w momencie, kiedy zajęcie, które wykonujemy, jest zgodne z naszymi wewnętrznymi wartościami. Poznanie 5 dominujących talentów, ułatwia nam zaplanowanie przyszłości, zgodnie z naszymi wartościami.

Zanim zaczniesz

  • Zadbaj o swój komfort i o to, żeby nikt Ci nie przeszkadzał
  • Zarezerwuj sobie około 40 minut wolnego czasu
  • Wybieraj te odpowiedzi, które zgodne są z Twoimi wartościami a nie tym, jak chcesz, żeby było

Jak to wygląda w praktyce?

Kupujesz kod na oficjalnej stronie. Przed kupnem, musisz założyć konto. Płacisz za pomocą karty. Gdy płatność się powiedzie, możesz od razu przystąpić do testu. Masz możliwość wybrania polskiego języka.

Wykonanie testu, zajęło mi około 30 minut. Nad kilkoma pytaniami zastanawiałem się dłużej niż 20 sekund, co spowodowało automatycznym przeskoczeniem do następnego pytania. W kilku pytaniach, ciężko było mi udzielić odpowiedzi, więc wybrałem opcję: neutralne.

Po odpowiedzi na ostatnie pytanie, system przez chwilę przeanalizuje nasze odpowiedzi i wyświetli nam wynik. Będziemy również mieli możliwość pobrania bardziej szczegółowego raportu, opisującego każdy z tych talentów.

 Czy zgadzam się z wynikiem mojego testu Gallupa?

Jak najbardziej! Gdy pomyśle sobie o rzeczach, których wykonywanie sprawiało mi największą przyjemność i satysfakcję, to te związane z moimi talentami i podpisuję się pod nimi w 100%. Oto one:

1. Indywidualizacja – osoby, które szczególnie wyróżnia cecha Indywidualizacji, są zaintrygowane niepowtarzalnością każdej osoby. Posiadają dar zrozumienia, dlaczego ludzie, którzy różnią się od siebie, potrafią wspólnie wydajnie pracować.

2. Bliskość – osobom, które szczególnie wyróżnia cecha Bliskości, sprawiają radość bliskie relacje z innymi. Czerpią głęboką satysfakcję, pracując z przyjaciółmi nad osiągnięciem jakiegoś celu.

3. Rozwijanie Innych – osoby, które szczególnie wyróżnia cecha Rozwijania innych, rozpoznają i wspierają potencjał, który tkwi w ludziach. Dostrzegają każdą oznakę rozwoju i czerpią z nich satysfakcję.

4. Naprawianie – osoby, które szczególnie wyróżnia cecha Naprawiania, dobrze radzą sobie z problemami. Są skuteczne w znajdowaniu odpowiedzi na pytanie, co nie działa i jak to naprawić.

5. Uczenie się – osoby, które szczególnie wyróżnia cecha Uczenia się, mają silne pragnienie nauki i ciągłego doskonalenia siebie. Bardziej ekscytuje je sam proces uczenia się niż jego rezultaty.

Co Ci da wykonanie tego testu?

Pozwoli Ci się zastanowić, czy zajęcie które wykonujesz, jest faktycznie tym, które sprawia Ci radość i jest zgodne z Twoimi mocnymi stronami. Oczywiście, można rozwijać wszystkie 34 cechy, jednak lepiej skupić się na tym, w czym jesteśmy dobrzy. Nie musimy być najlepsi we wszystkim, jednak znajomość tych cech sprawi, że będziemy bardziej efektywni zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Jaki są Wasze opinie na temat testu? Czy zgadzacie się z jego wynikami?

Facebook
LinkedIn