W jaki sposób uczycie się angielskiego?

Może ktoś z Was również ma w planach podszlifowanie angielskiego? Potrzebujecie poćwiczyć język biznesowy? Jeżeli tak, podzielę się z Wami, tym co ostatnio sprawdza się u mnie: 

Preply 

Moja baza do nauki. Macie tutaj możliwość wybrania osoby/nauczyciela z całego świata, sortując m.in. po cenie oraz godzinach dostępności. Przed zakupem lekcji możecie zapoznać się z „intro”, na którym osoba się przedstawia. Na tej podstawie wybadacie, czy jej akcent lub charakter będzie Wam pasować. 

Uwaga link afiliacyjny, po kliknięciu otrzymasz rabat 70% na pierwszą lekcję 

English Grammar in Use Murphy Raymond

Jedna z lepszych książek, do której ciągle wracam. Powiedział mi o niej kolega i myślę, że jest warta polecenia dalej. Składa się z wielu unitów, podzielonych na wprowadzenie do zagadnienia oraz część ćwiczeniową — wszystko razem na 2 stronach. 

Learn English With TV Series

YouTube również może uczyć. W wolnych chwilach z tego korzystam. Taka forma jest idealna, kiedy potrzebuję oderwać się od projektów i otoczki IT po pracy lub w czasie dłuższej przerwy. Przykład z piosenkami i Eminemem — to tylko ułamek tego, co tam znajdziecie.  

Spotify

Od jakiegoś czasu dostępna jest opcja napisów do piosenek. Słuchanie ulubionych kawałków z jednoczesnym utrwalaniem słów i wymowy nigdy nie było tak proste.  

Ewa English 

Rozwiązanie z serii mobile. Nauka w formie wycinków z filmów i seriali. To dobra forma do nauki podczas „siedzenia na telefonie”.

eTutor 

Idealne przykłady prosto ze świata korpo. Podzielone na krótkie części, do zrobienia nawet w 15 min. Taki czas, poświęcony na angielski to niewiele, ale po kilku miesiącach daje nam ogromny progres.

Co sprawdza się u Was, macie jakieś ulubione miejsca/aplikacje do nauki lub swoje sposoby? 

PS Kiedyś próbowałem uczyć się na Omegle losując randomowe osoby. Mogę tylko dodać, że u mnie się to nie sprawdziło, a co się zobaczy, to się nie odzobaczy. 😉

Facebook
LinkedIn