Pogadaj ze swoim PM-em

Ostatnio mieliśmy okazję świętować dzień życzliwości. To dobra okazja, aby się na chwilę zatrzymać i zastanowić, czy mógłbym dać feedback swojemu PM-owi?* 

*Jeżeli nie mam PM-a, kto jest jego najbliższym odpowiednikiem?

PM Ci tego nie powie, ale z chęcią się usprawni! 

Feedback, z którym możesz do niego przyjść, jest dla niego jak złoto. Pozwala spojrzeć na aspekty, które wykonuje w zupełnie inny sposób — Twoimi oczami. 

PM się nie domyśli 

Dlaczego tego nie zmienimy, przecież to jest potrzebne — pomyślał deweloper i zostawił tę myśl dla siebie. 

Zaufanie działa w 2 strony 

Pomożesz się usprawnić PM-owi. Zapytaj przy okazji, czy nie zaobserwował u Ciebie czegoś, co możesz robić w inny sposób/efektywniej. W aspektach technicznych jesteś zapewne na bieżąco ze swoim liderem, może warto rzucić okiem na umiejętności miękkie okiem PM-a? 

PM lubi feedback na bieżąco 

Nie czekaj, nie zbieraj, nie trzymaj — działaj, kiedy coś zauważysz i dziel się swoimi obserwacjami. 

Question everything 

Może nie tak dosłownie. Jeżeli przykładowo zastanawiasz się, po co jest to spotkanie, dlaczego potrzebny jest w nim Twój udział? Dlaczego na spotkaniu z klientem co tydzień jest cały zespół, skoro w sumie i tak rozmawia tylko PM i klient? 

Nie bój się pytać, szukać odpowiedzi i proponować usprawnień, jeżeli coś Ci nie gra. 

Mateusz, ale ja nie pogadam ze swoim PM-em, no nie ma takiej opcji 

Nie chcesz rozmawiać ze swoim PM-em, ale nurtuje Cię jakieś pytanie? Jest dla Ciebie niezrozumiałe postępowanie Twojego PM-a? Interesuje Cię inna kwestia, ale nie ma kto Ci na nią odpowiedzieć? Sprawdź opcję komentarza, jest duże prawdopodobieństwo, że znam odpowiedź / mam przypuszczenie, dlaczego tak się dzieje. Nie zawaham Ci się odpowiedzieć (jeżeli klauzula PM-a mi na to pozwoli)!

Facebook
LinkedIn