Od czego zacząłem, ucząc się języka PHP?

Pierwszą styczność z programowaniem miałem już w liceum, ale jakoś za bardzo mnie to nie wciągnęło. Pierwszy język jaki poznałem, był to C++. Pozwolił mi on na poznanie podstaw, które w większości języków są identyczne.

Później były studia i kolejne języki: pascal, C, C++. Jak to się stało, że wybrałem właśnie PHP? Znalazłem interesujące ogłoszenie o pracy, które wyróżniało się tym, że oferowano w nim 2 miesiące kursów, przygotowujących do pracy na stanowisku Web Developera. Dwa miesiące, warte więcej niż całe lata studiów. Myślicie pewnie, ale jak to, przecież studia są takie ważne. Może i macie rację, ale to podczas tych 2 miesięcy, na kursach prowadzonych przez pracowników, dowiedziałem się:

  • samych praktycznych rzeczy
  • bezcennej wiedzy od speców w tej dziedzinie
  • dobrych praktyk programistycznych

Zanim to wszystko stało się realne, musiałem jednak rozwiązać zadania rekrutacyjne, w języku w którym nie miałem wcześniej żadnej styczności.

Od czego zacząć?

Moja próba zaczęła się od przeczytania kilkunastu stron książki o języku PHP, jednak czasu było zbyt mało, a stron o wiele za dużo. Pozostało tylko jedno rozwiązanie: wujek Google, a następnie wyszukanie: “php tutorial”. W taki sposób trafiłem na stronę tutorialu, który mogę polecić. To czego nie wiedziałem w tamtej chwili, to to że warto oprócz czytania, testować od razu rzeczy poznawane. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z sandboxa. Możemy tam wkleić kod, o którym akurat czytamy i przerabiać go na wszelkie możliwe sposoby. Jeżeli macie czas i lubicie kursy w formie video, warto zainteresować się kursami stworzonymi przez Pana Mirosława Zelenta, jak np. tym.

W kolejnym poście, umieszczę wszystkie najważniejsze rzeczy, które powinniście zapamiętać z tego kursu, a także podzielę się uwagami/opowiem o rzeczach, z którymi to ja miałem problemy, na początku swojej przygody.

 

 

Poprzedni artykułDlaczego wybrałem programowanie?
Następny artykułZarządzanie hasłami

Similar Articles

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Linux – komenda grep

Narzędzie służące do wyszukiwania. Składnia jest następująca: grep wzorzec Najczęściej używane opcje: -i ignoruje wielkość liter -r wyszukuje również w sub katalogach ścieżki -l pokazuje...

Narzędzie deweloperskie na przykładzie Chrome

Podczas naszej codziennej pracy, zdarza się często, że chcemy coś przetestować lub poprawić. Nanoszenie poprawek w kodzie i każdorazowe odświeżanie jest mało efektywne. W jaki...

Przydatne sztuczki w terminalu Linuxa

Przygotowując materiał o szukaniu w plikach, w terminalu natknąłem się na bardzo prosty skrót, którego nie znałem. Zacząłem się zastanawiać, czy jest więcej takich...